Dzisiaj ok. godz. 6 rano otwarta została budowana od 2009 r. ponad 3-kilometrowa obwodnica Ząbkowic.

Termin oddania tej największej w ostatnich latach inwestycji drogowej w Powiecie Ząbkowickim był już wielokrotnie przesuwany. Jak już informowaliśmy, ustawione w ostatnich dniach importowane z Norwegii bramownice, na których zainstalowano sygnalizację świetlną, były ostatnią przeszkodą do udostępnienia wybudowanej w ubiegłym roku trasy.

Dzięki zakończeniu robót drogowych ruch tranzytowy przebiegający dotąd głównie ulicami Kłodzką i Kamieniecką, ale i Ziębicką, Staszica, Kusocińskiego, Żeromskiego i Wrocławską, ustanie. Ulice te będą wkrótce remontowane, o czym już informował opinię publiczną burmistrz Marcin Orzeszek. Uroczyste otwarcie nowej drogi ma się odbyć za miesiąc przy okazji obchodów Dni Ząbkowic.

1 KOMENTARZ

  1. […] „Obwodnica Ząbkowic już jest” – to prawda, bo trasa jest wybudowana i bramownice z sygnalizacją świetlną stoi. Jechać nią nadal jednak nie można i nasz żart był tylko próbą odreagowania niezadowolenia wielu z nas, że gotowa droga za ponad 24 mln zł wciąż jest nieprzejezdna. „Ten film nakręcą u nas” – być może kiedyś tak będzie i pewnie byśmy się ucieszyli, gdyby Ząbkowice były planem filmu „Frankenstein”. „Burmistrz Ząbkowic marzy o medialnej karierze” – tego nie wiemy, ale wielu uważa, że włodarz naszego miasta umiejętności medialne ma opanowane w stopniu wysokim. […]

Comments are closed.