Stephanie Meyer jest amerykańską pisarką. Autorką powieści „Intruz” i cyklu „Zmierzch” (składającego się z czterech części). Jej debiutancką książką, która pozytywnym echem odbiła się wśród wielu fanek była „Saga Zmierzch”

Autorce zarzucano schematyczność fabuły, brak wartości w przekazie literackim i tworzenie postaci, które nie wiele wnoszą do książek. Czy się z tym zgadzacie? Myślę, że opinia na ten temat może być różnorodna, gdyż każdy z nas ma swój gust czytelniczy i nie należy z nim dyskutować. „Intruz” – kolejna powieść o której piszę, wzbudzającą we mnie mieszane uczucia. Ostatecznie pozytywne – jednak mieszane. Wiele  spodziewałam się sięgając po tą pozycję. Poczułam jednak wstępnie zawód literacki, który utrzymywał się do około setnej strony. Fabuła mówiąca o świecie opanowanym przez niewidzialnego wroga – dusze, wydaje się być ciekawa i… nieciekawa. Ani gorąca, ani zimna – po prostu letnia,  a „letnie” książki nie są szczytem marzeń Czytelnika.

Nigdy nie wiesz, ile czasu ci zostało

Intruz_01

Na pierwszych stu stronach poznajemy Melanie, której zostaje „wszczepiona” dusza Wagabunda. Człowiek, który zostaje zaszczepiony duszą, traci swoją świadomość – ale Melanią targają tak silne uczucia tęsknoty za bratem i ukochanym, miłości do nich, iż nie traci pamięci i siłuje się z Wagabundą o swoje myśli i walczy o świadomość. Choć sto pierwszych stron ciągnie się w nieskończoność, tak kolejne 450 jest niesamowitą i zaskakującą akcją. Wagabunda przeszukuje myśli Mel w poszukiwaniu reszty rebeliantów. Co przyniesie walka, którą toczy Melanie z Wagabundą, swoim największym wrogiem? Czy odnajdą mężczyznę, którego kochają? Na te pytania odpowiedzcie sobie sami, czytając powieść „Intruz” – dobrą książkę do której warto zajrzeć. Na 10 punktów daję powieści 7.

Sylwia Grochala-Winnik

Czas na książkę – Facebook

NAJNOWSZA RECENZJA KOLEJNEJ KSIĄŻKI JUŻ JUTRO NA PORTALU VVENA.PL  I ZA TYDZIEŃ NA PORTALU ZĄBKOWICE4YOU.PL – ZAPRASZAMY – 

1 KOMENTARZ

  1. […] Nasze kolejne spotkanie z książką, zacznę od wyjaśnienia, że Cassandra Clare, to pseudonim  Judith Rumelt, która urodziła się w Teheranie. W 2004 roku rozpoczęła swoją pracę nad książką Miasto Kości, która wydana została w 2009 roku. „Miasto Kości” zapoczątkowało cykl kolejnych książek: „Miasto popiołów”, „Miasto Szkła”, „Miasto upadłych aniołów” i „Miasto zagubionych dusz”. Cassandra Clare jest także autorką Trylogii Diabelskich Maszyn, których tomem I jest „Mechaniczny anioł” oraz innych dzieł pisarskich, w których odwołuje się do świata nieprzeciętnej fantastyki. […]

Comments are closed.