Ząbkowiczanin okazał się najwyżej ocenianym uczestnikiem plebiscytu WENA 2013 w kategorii „Osoba z weną”. Krzysztof Abrahamowicz – malarz i poeta zyskał poparcie większości internautów w głosowaniu, które trwało od października ubiegłego roku.

Jak czytamy w założonym w 2010 r. serwisie „Krzywa Wieża.eu” Krzysztof Abrahamowicz należy do ścisłego grona wybitnych twórców lokalnych. Mieszka i pracuje w Ząbkowicach. Malarstwa  uczył się w prywatnej pracowni profesora ASP Witolda Chomicza. Podczas nauki współpracował z profesorem jako jego asystent. Brał udział w tworzeniu witraża do jednego z okien Apteki pod Orłem na  terenie dawnego getta żydowskiego. Inspirują go różne rodzaje malarstwa, ale styl, z którym się  najbardziej identyfikuje to symbolizm. Źródłem inspiracji pozamalarskich jest twórczość Cypriana Kamila Norwida. Pierwszy wernisaż twórczości malarskiej Krzysztofa Abrahamowicza w Ząbkowicach odbył się w 2009 r. Od września 2013 r. publikuje co tydzień interesujące prezentacje swojej twórczości w regionalnym portalu VVENA.PL promującym kreatywność i sztukę. W plebiscycie ogłoszonym przez ten portal uzyskał głosy ponad 2500 czytelników.

Trzecie miejsce w tym samym plebiscycie w kategorii „Osoba z weną” zdobyła Felicja Wołyńska z Kamieńca Ząbkowickiego – pedagog, plastyk i poeta. Jest  laureatką Konkursu „Mistrzyni Sztuki Słowa – Ponad Granicami” pod hasłem Ewa – wczoraj, dziś i jutro  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polka International we Wrocławiu oraz wielu innych. Między innymi w  Konkursie „Piękno moich okolic” w Zielonej Górze otrzymała wyróżnienie za grafikę, a także I miejsce w konkursie na utwór o Chopinie w Ząbkowicach.

1 KOMENTARZ

  1. […] – malarz i poeta został laureatem plebiscytu WENA 2013 w kategorii „Osoba z weną”. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, uzyskał największe poparcie w internetowym plebiscycie promującym kreatywne […]

Comments are closed.