Jestem po prostu przeciwny temu gniotowi, który uchwalili parlamentarzyści. Jestem przeciwny również radykalnym i restrykcyjnym działaniom władzy wobec mieszkańców, którzy nie zawsze tę segregacje prowadzą.

Owszem jest to naganne, ale żeby tego uniknąć należy najpierw zacząć ludzi edukować. Dzieci, żeby płynnie czytały i ładnie pisały potrzebują kilku lat nauki, nie wystarczy im kupić książki i długopisy, żeby nauczyły się pisać i czytać. Trzeba je tego nauczyć. W wypadku segregacji śmieci jest analogicznie. Nie wystarczy postawienie różnokolorowych pojemników przed domem i rozdanie ulotek. Mieszkańców posesji, budynków, osiedli należy edukować, dlaczego należy segregować odpady. Sama informacja co wrzucać do którego pojemnika nie spełni zadania.

Nasz bloger Zbigniew Senkowski wyraża nie tylko swoją opinię. We wpisie z 28.02.2014 napisał także:

Służba Bezpieczeństwa, Milicja Obywatelska werbowała ludzi żeby donosili na sąsiadów, kolegów z pracy. W zamian, w zależności od tego jak się zasłużyli w donoszeniu, załatwiali im luksusowe towary, umożliwiali wyjazd za granicę,  pomagali w dostaniu się na studia itd. Dziś proponuje się obywatelowi za donoszenie ulgi w opłatach śmieciowych, metoda ta sama, tylko ustrój inny.

Gospodarka śmieciowa w gminach Powiatu Ząbkowickiego nie jest jednolitym systemem. Ustawa regulująca tę sferę życia, scedowała na samorządy zadanie ustalenia zasad obrotu odpadami i ich egzekwowania. Jednym z celów wprowadzonego w połowie ubiegłego roku nowego prawa miało być eliminowanie tzw. dzikich wysypisk oraz nielegalnych składowisk odpadów. Nadal jednak można się natknąć na przypadki wyrzucania śmieci w stylu „gdzie popadnie”. Nie ma gminy, w której mimo wysiłków służb komunalnych, udałoby się „ogarnąć” sprawę. Zdarzają się nie tylko „banalne” przykłady zrzucania na pobocza, przydrożne rowy i zatoki rozmaitych „niepotrzebnych drobiazgów”. Można też zauważyć bardziej przemyślane działania polegające na wylewaniu podejrzanych substancji do gleby. Kilka przykładów można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

PROSIMY CZYTELNIKÓW O ZGŁASZANIE DZIKICH WYSYPISK

POPRZEZ FORMULARZ TWOJA INFORMACJA

BĘDZIEMY INTERWENIOWAĆ I GWARANTUJEMY DYSKRECJĘ