Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała statuetkę Złotego Kompasu, w drugiej edycji Plebiscytu Samorządowy Lider Roku Kompasy 2013.

Wyróżnienie to zostało przyznane w kategorii „kultura”, w której aktywność ząbkowickiego samorządu oceniono najwyżej. Szczególnym motywem była ocena organizacja i przebieg cyklicznej imprezy „Dni i noce Krzywej Wieży”.

„Złote kompasy” – w zamierzeniach organizatora – są znakiem obrania dobrego kierunku przez samorząd, który jest wzorem do naśladowania dla innych. Organizator plebiscytu grupa medialna „Errata” przyznała za zeszły rok sześć wyróżnień, które powędrowało do najlepszych samorządów subregionu wałbrzyskiego w kategoriach: inwestycje, biznes, ekologia, kultura, sport i turystyka. Szczególny sukces w tym plebiscycie odniosła Bielawa, której przyznano „Złote kompasy” w  dziedzinach: biznes (za kompleksowe przygotowanie oferty dla biznesu) i ekologia (Interaktywne Centrum Poszanowania Energii). Kłodzko otrzymało statuetkę za rozwój turystyki. Za wybudowanie obiektu lekkoatletycznego zrealizowanego w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” wyróżnienie otrzymała Gmina Łagiewniki. Z kolei w dziedzinie inwestycji nagrodzone zostało Miasto Wałbrzych za powstanie tam Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

Wręczenie statuetek miało miejsce w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca br. podczas uroczystej gali w Dzierżoniowie. W tegorocznej edycji plebiscytu startowało 19 samorządów. Gmina Ząbkowice Śląskie nagrodę otrzymała w kategorii kultura za cykliczną imprezę Dni i Noce Krzywej Wieży. W imieniu Ząbkowic statuetkę, z rąk znanej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej oraz prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie Elżbiety Nowakowskiej-Akkermans, odebrała wiceburmistrz Ewa Figzał.

Źródło: UM Ząbkowice Śląskie

1 KOMENTARZ

Comments are closed.