W minioną sobotę zawodnicy Ząbkowickiego Towarzystwa Sportowego po dramatycznym spotkaniu pokonali na własnym parkiecie Ikara Legnica 3:2 i – jak pisaliśmy na naszym portalu – zrobili kolejny krok w kierunku awansu.

Spotkanie rewanżowe w Legnicy w najbliższą sobotę zdecyduje, czy zespół z Ząbkowic zakwalifikuje się do turnieju półfinałowego o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna ZTS-u prowadzona przez Henryka Saryczewa w sezonie zasadniczym zajęła pierwsze miejsce w grupie B III Ligi Dolnośląskiej. Aby uzyskać awans do II ligi PZPS musi wyjść zwycięsko z dwumeczu ZTS – Ikar Legnica oraz wygrać turniej półfinałowy, w którym udział wezmą mistrzowie trzecich lig z czterech województw.

W II lidze Polskiej Ligi Siatkówki jest sześć grup, a Ząbkowiczanie mają szansę na rywalizację w grupie nr 2. Czy im ta sztuka się uda, przekonamy się niebawem. Walka o awans do II ligi siatkówki trwa nadal. Przypomnijmy, że zawodnikami  ZTS są: 1. Tomasz Kot, 2. Jarosław Budzyński, 3. Łukasz  Sołtysik- Saper, 4. Marcin Biedroń, 5. Mateusz – Polakowski – Polak, 6. Tomasz Byczek, Piotr Balas,  8. Dominik Chmielowiec – Kapitan, 9. Michał Flis, 10. Patryk  Pruchniewski, 11. Marcin  Kot, 12. Krzysztof Stryczyński. Trzymajmy mocno kciuki za naszych sportowców!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędzie coś
Następny artykułWybierzmy sobie europosła
Zabkowice4YOU.PL to mobilny portal, na którym znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego, co dzieje się na terenie Powiatu Ząbkowickiego. Podajemy to, co ważne w życiu publicznym i gospodarczym, istotne w sferze aktywności społecznej, interesujące w dziedzinie kultury i sportu.

2 KOMENTARZE

  1. […] szczęśliwy, bo wygrał go „Ikar” 25:23. Trener Henryk Saryczew, komentując cały – zapowiadany przez nas ważny mecz –  uznał, że systematyczna praca całej ekipy musiała przynieść zwycięski rezultat. […]

Comments are closed.