„Kobyła, czyli Komitet Obywateli Bystrych Y Łatwowiernych Aktywistów”. Sympatycznie brzmiący skrót to tytuł ząbkowickiej szopki noworocznej, której twórcy zdecydowali się na powtórzenie widowiska dla publiczności spragnionej pewnej dozy ironii wobec lokalnego establishmentu.

Premiera przedstawienia odbyła się w styczniu br. i z licznej obecności widzów, można domniemać, że jej kolejna odsłona będzie się cieszyć sporym zainteresowaniem. Na scenie zobaczyć będzie można znanych już lokalnej publiczności aktorów związanych ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury oraz uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2. W komentarzach po premierowym pokazie, który odbywał się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury, widzowie podkreślali bogatą warstwę muzyczną i profesjonalną akustykę zapewnioną przez firmę zewnętrzną, choć nie brakowało głosów o zbyt skromnej scenicznie formie tegorocznego przedstawienia. Warto dodać, że tradycja szopki noworocznej, podczas której można się choć trochę pośmiać z lokalnych polityków i urzędników, zaczęła się w 2007 r. i jest – jak się zdaje – jedynym tego rodzaju przedstawieniem w regionie.

Powtórkę ząbkowickiej szopki noworocznej zobaczymy w sobotę 8 lutego br. o godz. 17:00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Wstęp 7 zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPatron ząbkowickiej ulicy
Następny artykułZTS wygrywa
Zabkowice4YOU.PL to mobilny portal, na którym znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego, co dzieje się na terenie Powiatu Ząbkowickiego. Podajemy to, co ważne w życiu publicznym i gospodarczym, istotne w sferze aktywności społecznej, interesujące w dziedzinie kultury i sportu.