Jak się okazuje przysłowiowe „bujanie w obłokach” może się stać prawdziwym doświadczeniem i ponadto dostarczyć pięknych wrażeń tym, którzy na to patrzą.

Latająca Akademia FRU w Srebrnej Górze – tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – zaprezentowała w miniony czwartek jak pięknie można spełniać marzenia. Nie ma bowiem dziecka, a i wśród dorosłych tacy bywają, kto nie wyobrażałby sobie znajdowania się w powietrzu i przeżywania swobody, jaką daje przestrzeń. Kamila, Jula, Agata, Nicola i Amelia – uczestniczyły w kilkumiesięcznych warsztatach tańca na szarfach i hamakach. Przedstawienie, które mogliśmy oglądać w srebrnogórskiej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej zostało przygotowane przez Katarzynę Donner. Jest ona instruktorką tańca w powietrzu, reżyserem teatralnym i artystką cyrkową.

Podczas performerskiej prezentacji (artystki i muzycy grający na żywo zajmowali miejsca na widowni, zaś publiczność zgromadzona była na scenie), wiedzieliśmy sceny jakby ze snu. Śpiące, a może budzące się o poranku, dziewczynki, w śnie, a może w swojej bogatej wyobraźni, oddały się marzeniu o nieskrępowanej czasem i miejscem podróży. Nie był to zwyczajny spacerek, ale pełna dynamiki i zmieniających się okoliczności eskapada. Musiały się w niej wykazać gibkością i odwagą. Cały bowiem czas były – dzięki szarfom i powstającym z nich hamakom – w powietrzu. Gdy senne marzenia albo bujanie w obłokach fantazji skończyło się – widownia nagrodziła młode artystki rzęsistymi brawami. Sceneria przypominała pokój w zwyczajnym mieszkaniu, muzycy grający na żywo byli jakby w cieniu zdarzeń, choć tworzona przez nich warstwa muzyczna była obfita w ciekawe brzmienia. Nie mniej ważne było światło wzmacniające nastrój całego spektaklu. Warto byłoby pokazać tę niezwykłą prezentację szerszej publiczności, ale póki co adeptki niecodziennej sztuki teatralnej są dumą społeczności Gminy Stoszowice.

3 KOMENTARZE

  1. […] Równolegle z sektorem sportowym warto dostrzegać potencjał Srebrnej Góry jako ośrodka spotkań i wydarzeń o charakterze kulturalnym. Niedawny choćby spektakl Teatru „Brama”, o którym pisaliśmy w naszym portalu, ukazuje tę miejscowość jako punkt, do którego chętnie przybywają kreatywni ludzie i twórcze zespoły, a o tych wydarzeniach też pisaliśmy. Realizowanie kolejnych przedsięwzięć w tej dziedzinie właśnie w Srebrnej Górze wzmacnia i poszerza ofertę dla potencjalnych turystów szukających częstokroć różnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jest też ubogaceniem dla lokalnej społeczności, czego przykładem jest choćby Latająca Akademia FRU w Srebrnej Górze, której projekty były opisywane w naszym portalu. […]

Comments are closed.