Malarstwo jest rozliczeniem z samym sobą i ze światem. Każdy obraz to kawałek mojego życia, kawałek mnie samego.” Tak pisze Marek Cieśla – muzyk, poeta, malarz. Dla najbliższych: „Duży mężczyzna z ogromnym sercem”.

Malarstwem zainteresował się w latach 70. Jego artystyczne credo brzmi: „Życie jest chaosem. Każdy stara się wprowadzić w nim jakiś porządek. Ja robię to obrazem”. W swoim malarskim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych. Brał udział w prezentacjach zbiorowych i konkursach. Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach prywatnych na całym świecie. Twórczo uczestniczy w plenerach malarskich. Jest też autorem książki „64 piosenki Beatlesów w wersji polskiej” oraz tomików poezji pt: „Nim” i „ I. Merry”. Marek Cieśla urodził się i mieszka w Dzierżoniowie. Jest muzykiem, multiinstrumentalistą, absolwentem instytutu Wychowawczo-Muzycznego w Bydgoszczy. Jest też pedagogiem, artystą, malarzem i poetą. Prowadzi między innymi zespoły muzyczne: „Orkiestra Klubu Samotnych Serc”, „Con trio”, „Ciemny odcień światła”, „Ab oro” „Skąd i nond”, „Impromptus” i ostatnio „Epitafium”, z którymi nagrał kilka płyt i zagrał setki koncertów. Jako plastyk kreował kilkunastu wystaw indywidualnych, malarstwa olejnego. Najważniejsze z nich to „Entropia” „Idiochromia”, „Italiam”, „Ars Amandi”, „Sacrum i profanum”, wystawiane w kraju i zagranicą (Lingen – Niemcy), Troyes – Francja).

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Cieślą w piątek 14 lutego 2014 r. o godz. 18:00 w Rotundzie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Tam otwarta będzie wystawa malarstwa pn. „Ars Amandi” autorstwa Marka Cieśli, a także odbędzie się koncert walentynkowy w Jego wykonaniu. Zachęcamy do udania się wraz ze swoją „drugą połówką” na wieczór pełen czaru.