Wykonane przez osoby głuchonieme, adresowane zarówno do niesłyszących, jak i do słyszących. Przedstawienie było szczególnym wydarzeniem w serii jasełek, jakich w tym czasie jest wiele.

Minispektakl – zapowiadany przez nasz portal – połączył pantomimę, fraz wyrażanych w języku migowym, śpiew i mowę. Była to ekspresyjna forma ukazania treści najpiękniejszych polskich kolęd. Opiekę artystyczną nad projektem, który był przygotowywany od jesieni ub.r. pełni niesłyszący aktor i  reżyser widowiska Arkadiusz Bazak. Całość była zrozumiała zarówno dla niesłyszących, jak i słyszących. Jasełka odbyły się w minioną niedzielę, a przedstawili je aktorzy środowiska niesłyszących i niewidomych z Wrocławia w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Obszerną relację z tego niezwykłego wydarzenia można przeczytać o obejrzeć na Portalu AKCJA. Tam też możecie Państwo przeczytać i obejrzeć relację z jasełek w wykonaniu uczniów klas I, III i V Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach. Odbyły się one także w ostatnią niedzielę, ale w kościele Sióstr Klarysek. Przypomnieć też warto, że z kolei dwa tygodnie odbyły się ząbkowickie jasełka międzypokoleniowe, o których też u nas pisaliśmy.

Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na wielkie i radosne kolędowanie pod muzycznym przewodnictwem ząbkowickiego zespołu „Cantata”. Podczas koncertu będziemy wspólnie śpiewać kolędy tradycyjne w różnych aranżacjach. Pastorałki i piosenki świąteczne wykonywane będą przez solistów,  zaś koncert jest zaproszenie do wspólnego śpiewania. To wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę, tj. 26 stycznia br. o godz. 17:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi. Takiego kolędowania jeszcze w Ząbkowicach nie było – przybywajcie!